Založ si blog

„Náš človek“ Marián Kočner

Nie som  obhajca  Mariana Kočnera, Pavla Ruska a ani zďaleka nie  SMERU – SD. Chcem sa v tom len nejako zorientovať. Pokiaľ sú vinní, treba ich potrestať, tu nie je o čom diskutovať. No je tu viac vecí ktoré nejako do seba nezapadajú.

          Kto vlastne je Marián Kočner? Podnikateľ, ktorému médiá celé roky dávali  prívlastok kontroverzný. No nie len médiá, ale aj politici. Súčasní, ktorí ho tak radi označujú za nášho človeka SMERU – SD. „ Riško drž balónik „  ten Richard Sulík, ktorému v minulosti neprekážalo s Kočnerom riešiť otázky generálneho prokurátora. Predsedovi súkromnej firmy OĽaNO, ktorý sa tvári, že ani nevedel, kto Kočner je, tiež neprekážalo s ním diskutovať o niečom, na čo si dnes už nevie spomenúť. Potom tu máme jeho kontakty na Majského, Slotu, Mikloša, Drobu, Krajcera, Miškova,  Krištúfkovú, Miku, Kováča, Moniku Flašíkovú-Beňovú, Trnku, Čongrádyho, Svobodu, Valka..…..V roku 1997 udelil vtedajší prezident Michal Kováč svojmu synovi, Martinovi Syčovi a Mariánovi Kočnerovi milosť. Koho človekom teda skutočne Kočner je?

Kočner predsa nevznikol  dnes. Marián Kočner tu figuroval už v polovici 90. Rokov. A darilo sa mu slušne. Kauza Technopol, ktorá predchádzala únosu Michala Kováča mladšieho. Pričom je málo známy fakt, že bývalý redaktor denníka SME Peter Tóth sa ospravedlnil niekdajšiemu riaditeľovi SIS Ivanovi Lexovi. Stalo sa tak na súdnom pojednávaní na ochranu Lexovej osobnosti. Áno, je to stále ten istý Peter Tóth – ďateľ, ktorý dnes vypovedá proti Kočnerovi. Únos a vražda Remiáša, v tej dobe bolo všetko jasné – policajný vyšetrovateľ obvinil z vraždy Remiáša dvoch údajných vykonávateľov Jozefa Roháča a Imricha Oláha. Veľmi by ma zaujímalo, na základe akých skutočností? Nakoľko, s čím zrejme vtedajšia moc nepočítala v Čechách zadržia Roháča, nájde sa telo zavraždeného Oláha, ktorý bol zavraždený skôr, ako Remiáš, teda sa nemohol podieľať na jeho smrti. V tichosti je po obvineniach. Bratislavská krajská prokuratúra zastavila trestné stíhanie Imricha Oláha a Jozefa Roháča za vraždu Róberta Remiáša dňa 18. septembra 2006.

Viac ako Technopol sa však Kočner zviditeľnil  bojom o televíziu Markíza, to bol rok 1998. Pri moci bola prvá vláda Mikuláša Dzurindu. Kočner je dnes označovaný ako človek SMERu – SD, no potom mu musí patriť aj prívlastok, človek SDKU, SDĽ, SOP, ANO, KDH, HZDS, SNS, SMK, OĽaNO, SaS a pod. Na to však mainstrea mediá pozabudli. Keď povieme A, doplňme aj B.

TV Markíza zmenky za takmer 70 miliónov

          Až do doby, kedy si Kočner začal uplatňovať od TV Markíza zmenky za takmer 70 miliónov eur, si  tento „kontroverzný“ podnikateľ žil spokojným a pohodovým životom.  Kto je majiteľ TV Markíza – spoločnosť CME, ktorá prevádzkuje TV Markíza, českú Novu, ale ich portfólio  zahŕňa niektoré televízie na území Srbska, Chorvátska, Slovinska či Bosny a Hercegoviny a prevádzkujú aj telekomunikačných operátorov vo viacerých krajinách. Ide o spoločnosť, ktorá svojim portfóliom ovplyvňuje verejnú mienku takmer v celej Európe. Prečo by takýto gigant mal platiť nejakému Kočnerovi, takmer 70 miliónov eur? Kočner je najnovšie mainstream mediami, tretím sektorom a pod. už aj vinný z vraždy Kuciaka. Keď nie talianska mafia, tak Kočner.

Pavol Rusko

Tento pán už ani zďaleka nie je žiadne neviniatko. Je to bývalý politik, predseda ANO, poslanec NR SR, minister hospodárstva a spolumajiteľ TV Markíza. Je spájaný s niekoľkými dodnes neobjasnenými kauzami ako napríklad výkup pozemkov pre Kia Motors a mnoho ďalších, kde Slovensko prišlo o milióny eur. Podobne ako Kočner, aj on si žil donedávna spokojným životom. Do dňa, kým sa neobjavili zmenky za takmer 70 miliónov eur. Do tejto doby sa na Pavla Ruska už takmer zabudlo. Sem – tam sa objavil nejaký článok a Gorile a lupoch vtedajších politikov, ale to bolo tak všetko. Nikto za nič nebol potrestaný. Prečo? Niekto viac, niekto menej, ale takmer všetci politici napriek celým politickým spektrom sú v tom zapletení, takže nebol  záujem o vyšetrenie týchto vecí.

Na scénu vstupuje Mikuláš Černák a Miloš Kaštan

Po takmer 20 rokoch vypovedal Mikuláš Černák o tom, že Pavol Rusko si objednal vraždu niekdajšej spoločníčky z televízie Markíza Sylvie Volzovej. Hlavnými aktérmi tejto kauzy sú teda nie Sylvia Volzová a Pavol Rusko, ale  Mikuláš Černák a Miloš Kaštan, ktorí proti nemu vypovedajú. Jeden doživotne odsúdený vrah, ktorého zoznam smrti, ktorý odovzdal policajtom po prelomení mlčania je dlhý. Ukazuje tajné hroby, hovorí o ľuďoch, ktorí s ním zabíjali. Chce odkryť pozadie 36 vrážd. O podmienečné prepustenie môže požiadať v roku 2023. Druhý uzavrel dohodu o vine a treste v prípade mafiánskych vrážd  Alojza Házyho a Miloša Piliara, za čo dostal 14 rokov a šesť mesiacov.

Kaštan proti nemu vypovedal na prešovskom súde. Kaštan podľa jeho vlastných slov, je pre neho najväčším sklamaním a donedávna si nevedeli prísť na meno. „Vieš dobre, že som bol odsúdený v Prešove aj za vraždy, ktoré si spáchal ty“ povedal Černák Kaštanovi. Čo opäť spojilo týchto dvoch vrahov? Spoločná výpoveď voči Pavlovi Ruskovi. Keď Černák vypovedal a chcel svedčiť v mafiánskych vraždách, prokuratúru to nezaujímalo. Za dva roky sa nešiel nikto pozrieť na hroby, ktoré chcel polícii ukázať Mikuláš Černák. Černákov advokát tvrdí, že v roku 2013 napísal list námestníkovi generálneho prokurátora Petrovi Šufliarskemu. Už dlhšie sa špekuluje, že Černák rozpráva aj preto, že on sám za vraždy pyká, no jeho kumpáni behajú po slobode – aj pravá ruka Ján Kán. „Vzhľadom na to, že odsúdený Mikuláš Černák je v histórii slovenskej kriminalistiky a justície považovaný za osobu odsúdenú za najväčší počet najzávažnejších trestných činov, je potrebné túto právoplatne odsúdenú osobu odsúdiť z morálno-spoločenského hľadiska a v tejto súvislosti aj hodnotiť autenticitu a vierohodnosť akýchkoľvek prejavov a vyjadrení tejto osoby,“ uviedol Šufliarsky.

Aké toto celé má vlastne skutočné pozadie a čo tu ide?

Majo Kočner

17.01.2019

Gorila, Kuciak, Valček, Trnka, Zsuzová, Šufliarsky, Glváč,Kolár........ Pokiaľ je skutočne Kočner vinný, zaslúži si spravodlivý trest, no čím ďalej nadobúdam pocit, že média dnes určujú, viac »

Sovietska intervencia & Americká Trvalá sloboda

16.01.2019

AFGANISTAN - Písal sa rok 1975 keď Sovietske vojská vstúpili do Afganistanu. Dodnes to je označované ako ozbrojená intervencia Sovietskeho zväzu v Afganistane, na pomoc Ľudovo demokratickej strane viac »

Vlastizradca a špinavec. . . . . . .

15.01.2019

Na Slovensku mimovládna mafia, mainstream , ale aj vláda, hrubo a protizákonne porušujú Dohovor o ľudských právach Európskej únie, že máme právo vyjadriť a šíriť svoj názor. Treťosektorová viac »

marianka, starosta,

VIDEO: Nesúhlasil s praktikami stavebníkov, zapálili mu auto

17.01.2019 18:15

Tlak investorov na stavbu nových domov je v posledných rokoch silný.

Pošta

VIDEO: Pošta trvá na vyšších poplatkoch za SIPO

17.01.2019 18:00

Poplatok za sústredené inkaso platieb obyvateľstva - SIPO od nového roka vzrástol.

zjazdovka, Alpy, Zugspitze, lyžovanie, lanovka

Záchranári ukončili evakuáciu lyžiarov z lanovky, na ktorú spadol strom

17.01.2019 17:55

Polícia v okrese Ústí nad Orlicí dostala oznámenie o nehode krátko pred 13.00 h.

diviak, šumava, rádioaktivita, zima, sneh, les

Mor dorazil na hranice Slovenska

17.01.2019 17:30

Len 400 metrov od slovenských hraníc našli v Maďarsku mladého diviaka, ktorý uhynul na mor ošípaných.

Môj národ vstáva a patrí mu sláva

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 32332x
Priemerná čítanosť článkov: 2939x

Kategórie

Archív