Založ si blog

Okupácia Československa Rusmi

Každé impérium raz padne.

To je skúsenosť tisícročí a doteraz bola vždy platná. Každé impérium doplatilo na svoju rozpínavosť. Hovorí o tom kniha amerického autora, kde hodnotí 500 rokov svetových mocnosti a ich pády, ktorú vydal pred 30 rokmi.

Prežil som časť svojho života v socializme, časť teraz v kapitalizme. Keď končil socializmus tak som túto zmenu s úžasom vítal. Vnímal som v tom čase hlavne nedostatky socializmu. Neslobodu myslenia, jeden oficiálny politický názor, materiálny nedostatok, neschopnosť reflexie systému. Teraz, keď mám reálne skúsenosti, z oboch spoločenských zriadení, začal som si klásť otázku: Ktorý z nich je lepší?

Chcem mať jasnú predstavu, čo je lepšie. V médiách sa spomínajú hlavne negatíva socializmu a ak niekto spomenie pozitíva, tak je okamžite označený, že „trpí stratou pamäti, je rusofil, komunista a pod. Ako by som teda mohol prísť na odpoveď na otázku – ktoré spoločenské zriadenie je lepšie?

Asi tým, že budem veci hodnotiť pravdivo, reálne, svojím rozumom :

Okupácia Československa Rusmi v roku 1968

Aktuality.sk,  mainstream média, tretí sektor, nadácie, samozrejme USA veľvyslanectvo sa snažia meniť históriu. Aktuality.sk na svojom portáli zverejnili článok – Pred 50 rokmi nás obsadili Rusi.

Dnes, hlavne v súvislosti so sankciami proti Rusku atiruskou hystériou presviedčajú, hlavne mladú generáciu o tom,  ako nás, v tej dobe Československú socialistickú republiku, v roku 1968 napadli Rusi. Pravda je taká, že v roku 1968 prekročili štátne hranice Československej socialistickej republiky spoločne vojská v zložení : Sovietsky zväz, Poľská ľudová republika, Nemecká demokratická republika, Maďarská ľudová republika a Bulharská ľudová republika. Dnes sa však pravda o tom zamlčuje. Keď sa teda požaduje ospravedlnenie od Ruska, logicky vyplýva, že by sa malo žiadať aj od Maďarska, Poľska, Bulharska a keďže už NDR neexistuje tak od Nemecka. No ospravedlnenie by sa malo žiadať aj od bývalých  krajín Sovietskeho zväzu, konkrétne – Ukrajina, Litva, Bielorusko, Kirgizko, Kazachstan. O situácii v Československu rokovalo v apríli 1968 politbyro KSSZ v zložení: 7 Ukrajincov (vrátane L. I. Brežneva), 1 Bielorus, 1 Litovec, 1 Kirgiz, 1 Kazach a len jeden Rus. Keby média zámerne nezamlčovali túto pravdu, bolo by všetko v úplnom poriadku, veď to je realita a tak to bolo. Zámerne zamlčovať štyri krajiny a stále viniť len jednu, je také mainstream mediálne, demokratické a pravdivé…

Červená do 1989 – modrá po 1989.

Z môjho pohľadu je ideálna NEUTRÁLNA.

            Čo tieto zmeny priniesli pre dnes už samostatné Slovensko? Do roku 1989 sme boli ešte ako ČSSR členom Varšavskej zmluvy a RVHP, po tzv. nežnej revolúcii nám najväčší disident Havel a spol. sľubovali Švajčiarsko. Pravda je taká, že dnes sme členom NATO a EU. V komunizme tu boli základne Varšavskej zmluvy, dnes NR SR schvaľuje základne NATO.

Pred rokom 1989 bola mechanizmom kontroly nad východoeurópskymi národmi prítomnosť sovietskych poradcov predovšetkým na ministerstvách vnútra a národnej obrany. Čo sa vlastne zmenilo? Vôbec nič. Dnes je  mechanizmom kontroly nad východoeurópskymi národmi napríklad prítomnosť Veľvyslanca Spojených štátov amerických na Slovensku, spolu s pridelencom obrany USA podplukovníkom Terry L. Andersonom a podplukovníkom Johnom D. DuMondom z Úradu obrannej spolupráce v Prápore výcviku v Martine. Američania sa cez svojho veľvyslanca a ďalších „nejakých“ ľudí zúčastňujú zasadnutia branno bezpečnostného a vyvíjajú nátlak na poslancov NR SR. Novinári, poslanci, neziskovky chodia na USA ambasádu ako na hodiny klavíra, zrejme pre „noty“ USA má obrovský záujem vymaniť dodávateľa jadrového paliva a tým vybudovať úplnú závislosť Slovenska od USA. Veľvyslanec USA na branno bezpečnostnom výbore sa neštíti a nebojí povedať, že vláda Slovenska a NR SR majú zvážiť možnosti, ako donútiť  elektrárne k tomuto kroku. Nebránia sa tieto ciele presadzovať aj vydieraním. Teda veľvyslanec USA prišiel, videl a rozkázal.

Určite by o USA pomoci veľa vedel povedať  Petr NEČAS, bývalý český politik,  v rokoch 2010 – 2013 predseda vlády Českej republiky. Prečo?  Z ničoho nič sa u bratov v Českej republike objavila záhadná, šokujúca a priam strašná kauza. Nečas má milostný škandál s Janou Nagyovou a pod. primitívnosti, čo však na základe mediálneho a hlavne „iného“ tlaku skončilo pádom Českej vlády a demisiou Petra Nečasa. Čo však skutočnosti bolo za touto fraškou? Milenka, nejaké trafika a pod? Nie. V tejto afére v skutočnosti ide o Temelín. Pád Petra Nečasa a jeho vlády bol v réžii USA. O čo konkrétne ide? Len o takú drobnosť akou je 300 miliár. Cieľ USA je teda jasný – nepustiť Temelín Rusom. Až nápadne sa to podobá súčasným návštevám USA veľvyslanca na zasadnutiach branno-bezpečnostného výboru NR SR a pod. – tu však ide o Slovenskú atómovú elektráreň Jaslovské Bohunice.

Nečas si totiž dovolil niečo nevídané. 27. mája 2013 v Moskve povedal, že Výberové konanie na dostavbu Temelína prebehne transparentne a najlepšia ponuka vyhrá.

Záujmy USA na Temelíne : 1. za každú cenu pretlačiť  Westinghouse ako firmu, ktorá dostavia Temelín a získa pritom obrovské zákazky pre ďalšie firmy, 2. Uplatniť ekonomické, ale aj strategické záujmy USA v strednej Európe, 3. Ponúknuť obranu pred teroristickým nebezpečenstvom, čím by si CIA zabezpečila legálne operácie v strednej Európe                                                                                                         Čo za to USA ponúkali: 1.Dodať Česku lacnejšie stíhačky F 16 namiesto „gripenov“, 2. Spoluprácu vedcov na atómovom výskume                                            Záujmy Ruska : 1. Získať zákazku na dostavbu Temelína pre ČESKO-RUSKÉ konzorcium MIR, 2. Vylepšiť si obchodnú bilanciu s Českom, 3. Získať väčší vplyv v strednej Európe, 3. Samozrejme aj Rusku išlo popri tom o rozšírenie Ruskej spravodajskej služby v tomto priestore                                                                Čo za to Rusko ponúkalo :

Zákazky pre České firmy v objeme 156 miliárd

Je teda správne stáť v jednom šíku s agresormi, ktorí vedú útočné vojny po celom svete a drzo vydierajú vlády po celom svete?

Treba však veci brať reálne, nemať ružové okuliare ani o Rusku, kde tiež nie je všetko ideálne, spravodlivé, správne, antiruská hystéria nič nerieši, skôr naopak.

Majo Kočner

17.01.2019

Gorila, Kuciak, Valček, Trnka, Zsuzová, Šufliarsky, Glváč,Kolár........ Pokiaľ je skutočne Kočner vinný, zaslúži si spravodlivý trest, no čím ďalej nadobúdam pocit, že média dnes určujú, viac »

Sovietska intervencia & Americká Trvalá sloboda

16.01.2019

AFGANISTAN - Písal sa rok 1975 keď Sovietske vojská vstúpili do Afganistanu. Dodnes to je označované ako ozbrojená intervencia Sovietskeho zväzu v Afganistane, na pomoc Ľudovo demokratickej strane viac »

Vlastizradca a špinavec. . . . . . .

15.01.2019

Na Slovensku mimovládna mafia, mainstream , ale aj vláda, hrubo a protizákonne porušujú Dohovor o ľudských právach Európskej únie, že máme právo vyjadriť a šíriť svoj názor. Treťosektorová viac »

Pošta

VIDEO: Pošta trvá na vyšších poplatkoch za SIPO

17.01.2019 18:00

Poplatok za sústredené inkaso platieb obyvateľstva - SIPO od nového roka vzrástol.

zjazdovka, Alpy, Zugspitze, lyžovanie, lanovka

Záchranári ukončili evakuáciu lyžiarov z lanovky, na ktorú spadol strom

17.01.2019 17:55

Polícia v okrese Ústí nad Orlicí dostala oznámenie o nehode krátko pred 13.00 h.

diviak, šumava, rádioaktivita, zima, sneh, les

Mor dorazil na hranice Slovenska

17.01.2019 17:30

Len 400 metrov od slovenských hraníc našli v Maďarsku mladého diviaka, ktorý uhynul na mor ošípaných.

Vietnam Facebook logo

Facebook zrušil stovky účtov s väzbami na Rusko

17.01.2019 16:56

Firma zasiahla proti koordinovaným nedôveryhodne pôsobiacim stránkam s pôvodom v Rusku.

Môj národ vstáva a patrí mu sláva

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 32296x
Priemerná čítanosť článkov: 2936x

Kategórie

Archív